Trasy zo správ na mape

Prvá správa z terénu bola uverejnená na tejto verzii portálu 28 novembra 2010. Odvtedy ich pribudlo ďalších 2 257 a istá časť z nich obsahuje aj záznam prejdenej trasy a to buď ručne nakreslený do mapy v správe, alebo načítaný z gps prístroja. Od minulej sezóny sa percento takýchto správ zvýšilo a to hlavne zásluhou našej aplikácie pre smartfóny Na bežky!, ktorá má funkciu záznamu trás zabudovanú (len záznam treba vždy na začiatku túry alebo tréningu zapnúť).

Keďže si myslíme, že rýchle a jednoduché vyhľadávanie správ by mohlo mať pre návštevníkov portálu praktickú hodnotu - môžu sa napríklad nechať správou inšpirovať k svojej túre - implementovali sme funkcionalitu, ktorá toto umožňuje. Pre každú stránku oblasti sme vytvorili špeciálnu mapu, kde je možné vidieť všetky trasy zo správ z tej oblasti. Na línie na mape reprezentujúce prejdené trasy je možné kliknúť a zobrazí sa bublina, obsahujúca dátum túry, názov správy a meno bežkára ktorý správu podal. Členovia bežkárskej komunity sa k mapke môžu dostať niekoľkými spôsobmi:

  1. Na stránke oblastí kliknite na tú oblasť ktorá vás zaujíma a v bubline kliknite na text Archív. Ak ten text v bubline nie je vidno, z danej oblasti nemáme správy ktoré by obsahovali záznam trasy.
  2. Druhá možnosť je využiť tlačidlo Zobraziť archív, ktoré nájdete na každej stránke oblasti:

Zobrazí sa mapa s trasami na ktoré je možné kliknúť a z bubliny ktorá sa objaví je možné prekliknúť sa až ku správe.

Akékoľvek návrhy alebo pripomienky k tejto funkcionalite sú vítané.

Comments

Tak to je paráda. Za túto funkciu ti udeľujem pochvalu.

chystas sa na bezky? ;-)

Uvidíme, čo máj ešte donesie... Ale koncom roka to určite použijem.