announcement-1-1534665047

Toto je odpoved na komentar linie tras

Styly tras este nie su doladene a ak ma niekto zaujem, moze poslat navrhy ako by to malo byt vylepsene. Na riesenie problemu opisaneho v citovanom komentari sa vsak da pouzit jednoduchy trik - vrstva v mape na ktorej su nakreslene trasy sa da vypnut/zapnut kliknutim/odklinutim polozky Dátová vrstva (trasy, strediská...) v sekcii Prekrytia. Pozri pripojene obrazky.

[[wysiwyg_imageupload:33:]][[wysiwyg_imageupload:34:]]

Comments

Stránka sa mi celkom páči, ale chcelo by to zlepšiť nejaké funkčnosti.

Navrhujem nasledovné:

- doplniť oblasti podľa geomorfologického členenia Slovenska (napr. z http://www.fns.uniba.sk/index.php?id=3647) - dal by som tam skrátka celé Slovensko v hierarchii podľa uvedeného odkazu (niekedy napadne sneh aj tam dole)

- medzi oblasťami mi chýba aktuálne Podtatranská kotlina, prípadne podrobnejšie aj Liptovská kotlina

- pri snahe o nakreslenie trasy cez menu Vytvoriť obsah, Bežkárska trasa sa mi neobjaví mapa. Nejaká mapa sa mi objavila pri snahe pridať Správu z terénu, ale pri kreslení trasy mi zmizla a preplo sa to niekde inde.. (je to viazané na konkrétny prehliadač? - ja mám napr. Mozillu)

 

Verím, že sa podarí odstrániť tieto neduhy, pretože myšlienka je dobrá a otvára aj iné "netušené" možnosti do budúcnosti. To však musí spoľahlivo fungovať.

 

zdraví

pete

 

 

Ahoj pete,

Až dnes - pri reorganizácii spôsobu ako sa zobrazujú komentáre - som si všimol tento tvoj. Tu sú odpovede na tvoje otázky:

  1. Mapa oblastí je už na svete a pridal som aj jej malú verziu do ľavého stĺpca. Pripravoval som ju dosť dlho a len nedávno sa mi podarilo rozlúsknuť technickú prekážku ktorá mi bránila v jej uvedení do prevádzky. Zhodou okolností som použil zdroj dát ktorý cituješ :-)
  2. Všetky oblasti už by malo byť možné špecifikovať - zoznam som doplnil minulý týždeň
  3. Na stránke Vytvoriť obsah -> Bežkárska trasa sa dá trasa vytvoriť záznam trasy len z GPX súboru. Je to tak kvôli tomu, aby bolo možné trasy aj spätne nahrávať do GPS prístrojov. Možnosť kresliť do mapy asi necháme len vo formulári na vkladanie správ z terénu ako alternatívnu metódu ilustrovania kadiaľ lyžiar prešiel. Už teraz je na tej stránke možnosť vkladať trasy aj z GPS prístrojov a rozšírime ponuku ešte aj o možnosť špecifikovať trasu ktorá je už v databáze.

Vďaka za pridanie tých geomorfologických celkov za celé Slovensko, už je to dobré.

Žiaľ GPS prístroj zatiaľ nemám, tak s pridávaním trás ešte chvíľu počkám.

zdraví

pete