Program na víkend 17. a 18. decembra – Kremnica a Rogla

V Kremnici sa v sobotu uskutoční prvé kolo Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní. Na štarte sa zíde konkurencia rôznych vekových kategórií, počnúc mladšími dorastencami (ročník   ) až po  veteránov. Ak sa teda chystáte na lyžovačku do Kremnických vrchov, môžete zavítať aj na toto podujatie. Vypísané sú disciplíny klasickým spôsobom na 10 kilometrov pre mužov a juniorov a na päť kilometrov pre ženy a juniorky. Starší dorastenci pobežia sedem kilometrov, staršie dorastenky a všetky ostatné mladšie vekové kategórie päť. Štartuje sa intervalovo. Viac informácií na http://www.mklkremnica.sk/Na Pezinskej Babe sa mal v sobotu konať lyžiarsky orientačný beh, avšak situácia je taká, že po snehu nie je na západe ani pamiatky. Preteky boli zrušené. Viac informácií na http://www.sportreport.sk/index.php?option=com_content&view=section&layo...

V zahraničí sa môžeme tešiť na ďalšie kolo svetového pohára v Slovinsku. Rogla je vyhľadávaný turistický rezort na severe krajiny a leží v nadmorskej výške 1570 metrov. Kým minulotýždňové preteky v Davose sa niesli v štýle voľných jázd, v sobotu v Rogle si muži zmerajú sily na 15 kilometrov a ženy na 10 kilometrov klasickým štýlom. V nedeľu opäť dostanú hlavné slovo šprintérske disciplíny mužov i žien voľným spôsobom.

Milí návštevníci portálu – ak plánujete alebo viete vašom okolí o niektorých  bežkárskych akciách (preteky, prechody, výlety), neváhajte a podeľte sa s nami o tieto informácie.

Tím Nabežky.sk