Snow!

Malacky (11. 12. 2011, 9.00). Niekedy stačí jedno slovo, aby sa človek potešil z novej skutočnosti. Autor článku Patrik Thorne na webovej stránke www.skiinfo.co.uk použil jednoduché - snow! Tušil, že vystihne podstatu. My na západe republiky zatiaľ môžeme ticho závidieť.

Niektoré pozitívne výňatky z článku P. Thorna o snehových pomeroch v Európe:
Sneží! Aká úžasná zmena v priebehu 48 hodín. Dlho očakávané sneženie v Európe sa stalo skutočnosťou. Začalo to v Škandinávii a teraz aj v Alpách výdatne sneží, bez prestávky 24 hodín. Vo francúzskom zimnom rezorte Méribel pribudlo za deň 60 centimetrov nového snehu, v Les Arcs a Svätom Antone dokonca 70 centimetrov.
Naďalej je však v severnej Európe všeobecne viac snehu, ako v niektorých špičkových strediskách v Alpách alebo Severnej Amerike. Cez víkend otvárajú sezónu v dvoch škótskych lyžiarskych centrách.
Najviac stredísk očakáva výdatné sneženie počas nového týždňa. Teploty sa už konzistentne pohybujú v nízkych hladinách a mnohé rezorty už vyťahujú snežné delá.
Negatíva o snehových pomeroch na západnom Slovensku z pohľadu J. Valachoviča:
A teraz pohľad na Malé Karpaty. Napriek tomu, že už aj na Slovensku na mnohých miestach napadalo (ako možno vidieť na aktuálnych správach na našom portáli), západ republiky prežíva akúsi oneskorenú jeseň. Je vlhko, zamračené, popŕcha. Keď sa zdvihne vietor, vzduchom namiesto snehových vločiek lietajú listy a odpadky. Takáto situácia bola včera (t. j. sobota 10. decembra) v malých Karpatoch v okolí Kršlenice nad Plaveckým Mikulášom. Zvyšky popadanej námrazy sa topia pri teplotách okolo šesť stupňov. Bieda. Ale pamätajte – trpezlivosť sneh prináša! Teda, aspoň dúfam...

Jakub Valachovič

AttachmentSize
Image icon atletik 009.jpg343.2 KB