Jahodná

Date: 
30 Dec 2010
Country: 
Slovakia
Region: 

Snow Situation

Classic style: 
limited
Type: 
powder
Snow at 250 m: 
0.00 (cm)
Snow at 500 m: 
5.00 (cm)
Snow at 750 m: 
15.00 (cm)
Snow above 1000 m: 
0.00 (cm)

Prešiel som trasu medzi Hýľovom a lyžiarskym strediskom Jahodná, nižšie veľmi obmedzené podmienky vhodné len pre staré lyže, na hrebeni viac snehu a dobré podmienky. Z Lajošky po ceste Stará Židovka - väčšinou dobré podmienky.

Comments

Igor, išiel si po nejakej bežkárskej trase, alebo len tak "hore grúňom dolu grúňom"? :-)

Inými slovami - dá sa povedať že trasa ktorú si prešiel je miestnym bežkárom známa a teda je veľká pravdepodobnosť že by tam lyžiar naďabil na stopu?

Z Lajosky ma viedol znalec miestnych pomerov. Pod Lajoskou treba odbocit po zltej znacke dolava a potom doprava na zvaznicu - bola tam stopa. Trasa ide paralelne so znackou, cesta sa vola Zidovka a je vyznacena aj na mape VKÚ, potom sme pokracovali po ceste Stara zidovka k dolnej stanici vleku na Jahodnej - tato nie je na mape vyznacena.

Lajosky ma viedol znalec miestnych pomerov. Pod Lajoskou treba odbocit po zltej znacke dolava a potom doprava na zvaznicu - bola tam stopa. Trasa ide paralelne so znackou, cesta sa vola Zidovka a je vyznacena aj na mape VKÚ, potom sme pokracovali po ceste Stara zidovka k dolnej stanici vleku na Jahodnej - tato nie je na mape vyznacena.