Okruh Zlatá studnička - Kozí chrbát - Hrubý vývoz & nízkohorské bežkovanie

Date: 
14 Jan 2021
Country: 
Slovakia
Region: 

Snow Situation

Classic style: 
good
Free style: 
unsuitable
Type: 
powder
Age: 
new
Wetness: 
dry
Snow at 250 m: 
5.00 (cm)
Snow at 500 m: 
20.00 (cm)
Trip Length: 
4.49 km

Videl som včera zúfalé komentáre že z BT sa nedá na Babu, pričom už ale začala nízkohorská sezóna a dá sa takmer všade. MNOL sa priblížilo a nie je nutné vyvážať sa niekam 'vysoko' autami. Na 300mnm a na S strane Jurských hôr je 10-15 cm, aj včerajší sneh stihol zmäknúť a zmrznúť a neustále naň ďalej dneží. Tam kde ostal stvrdnutý sneh spred týždňa - cca 400mnm je to bez kompromisov. Dá sa aj Južná cesta a bude to ešte lepšie. Vinohrad zatiaľ pre skalných ale vyšiel som.
(Viacmenej táto lokalita, bude čoskoro aktualizované: https://nabezky.sk/sk/jurskehory_novahora).

Narodeninového žolíka som využil na svoj prvoprestup okruhu od Zlatej studničky po traverovej ceste ponad vyvieračku v Medv. údolí. Odbočku vľavo hore na magistrálny Kozí chrbát je ťažké minúť ale nie je tam rozcestník. Dlhšiu variantu okruhu okolo Malého Javorníka II., ktorá ústi až na V traverze Somára si nechávam na WE.

Comments

Pekný deň, ja som bol včera na Bielom Kríži, a dosť som popadal na kameňoch, je to na hlavnom hrebeni skôr na úraz - na zjazdoch. Aj na Haluzického chodníku, tak neviem.

Samozrejme treba mat prehlad kde je aky teren a kolko ostalo snehu/podkladu spred tyzdna. Takisto na rozdupanej prechodenej ceste asi nemozeme cakat pohodlne bezkovanie  a nekontaktovat podklad.    Dnes som bol znovu a zajra budem(e) zase, takze urcite treba ist von