Kremničania spustili predaj príspevkových nálepiek

Biela Sopa Kremnica dnes na svojej facebookovej stránke oznámila spustenie projektu organizovaného mestom Kremnica, ktorý umožňuje bežkárom kúpou nálepky prispieť na úpravu tratí v Kremnických vrchoch. Záujemcovia si ju môžu kúpiť napríklad na Skalke v Relax centre, na chate Hostinec a predajni Cyklo Santé v Kremnici. Vybrať si môžu z piatich typov celosezónnych nálepiek v hodnotách 5, 10, 20, 50 alebo 100 eur. Vybraté peniaze použije mesto výhradne na úpravu tratí.

Týmto činom dostávajú bežkári ďalšiu možnosť prispieť na tvorbu siete tratí v Kremnických vrchoch, keďže aj v tejto sezóne už trojročný program Stopa umožňuje pri kúpe visačky na portáli nabezky.sk bežkárovi označiť pohorie Kremnické vrchy, ak chce aby práve doň jeho príspevok smeroval. Do dnešného dňa takto bežkári poslali na účet T.J. Biela Stopa Kremnica 200 eur. Visačky programu Stopa sa líšia od kremnických nálepiek aj tým, že umožňujú kupujúcemu bezplatne vstúpiť do Slovenskej lyžiarskej asociácie, čím sa jeho príspevok znásobí o dotáciu, ktorou štát prispieva na každého člena tejto organizácie.

Ostáva len dúfať, že aj táto nová možnosť ako prispieť na budovanie a úpravu tratí zvýši počet bežkárov, ktorí si uvedomujú, že bez ich peňazí na Slovensku pravidelne a kvalitne upravované trate aké vídame napríklad v alpských krajinách nikdy mať nebudeme. Pre predstavu o nákladoch, jednorazová úprava 50 km tratí v Kremnických vrchoch stojí 500 eur.

Comments

Inšpiratívny počin :-) Keď sa dostanem do Kremnických vrchov, iste si podpornú nálepku kúpim. Ako som si kúpil aj na túto sezónu visačku projektu nabežky.sk s predvolenými regiónmi Malé Karpaty a Kremnické vrchy. Aby sme úplne nestratili kontakt s našimi juhozápadnými bratmi a napr. ich inšpiratívnym projektom Wechsel PanoramaLoipe ...