Zaznamenávanie úprav tratí cez gps

rolbagps.jpgV roku 2017 začalo združenie Slovensko v pohybe ktoré prevádzkuje tento portál s programom sledovania úprav tratí pomocou gps a to v stredisku Králiky. Odvtedy sa program každú sezónu rozrastá a k februáru 2019 máme záznamy z úprav už z 10 stredísk ktorých aktuálny zoznam je uvedený nižšie. Návštevníci tohoto portálu majú možnosť sledovať naživo, alebo s časovým odstupom - po úprave - ktoré trate boli upravené a kedy a to buď na prvej stránke portálu v zozname správ, alebo na stránkach jednotlivých pohorí. Registrovaní používatelia si navyše môžu vo svojom profile nastaviť zasielanie email oznamov v momente keď sa začne úprava v pohorí ktoré ich zaujíma.

Našou ambíciou je rozšíriť program na čo najviac pohorí a organizácií upravujúcich trate. Preto takýmto organizáciám radi a bezplatne pošleme sledovacie gps zariadenie ktoré po pripojení na napätie 12 - 24 V (napríklad do zásuvky zapalovača v rolbe/skútri) automaticky začne vysielať polohové signály cez mobilnú sieť. Menšie strediská ktoré upravujú trate nepravidelne môžu použiť na sledovanie bezplatnú aplikáciu pre smartfóny Traccar Client. Inštrukcie ako aplikáciu nastaviť radi poskytneme za opýtanie.

Zoznam oblastí a stredísk z ktorých máme informácie o úpravách ku februáru 2019:

Kremnické vrchy

Králiky / ZARES Banská Bystrica
Kordíky / o.z. Kordícky hrebenák
Kordíky / Valuška - Slovenská Lyžiarska Asociácia
Skalka / Skalka aréna
Skalka / TJ Biela stopa
Skalka / MKL Kremnica

Starohorské vrchy

obec Donovaly a Parksnow Donovaly

Javorníky

Ski Makov / Žilinský samosprávny kraj

Západné Tatry

Zuberec

Veporské vrchy

Látky - Mláky / JASE

 

Pripravujeme

Vysoké Tatry - Štrbské pleso, Rajecká dolina.

 

Ak poznáte vo svojom okolí iné organizácie upravujúce trate a chceli by ste mať aktuálne informácie o úpravách z nich, informujte ich správcov o našom programe, alebo nám pošlite na nich kontaktné informácie.