Ostrov Sihoť - Bratislava Karlova Ves

Date: 
17 Feb 2012
Country: 
Slovakia
Region: 

Snow Situation

Classic style: 
patches of snow
Type: 
icy
Snow at 250 m: 
0.00 (cm)
Snow at 500 m: 
0.00 (cm)
Snow at 750 m: 
0.00 (cm)
Snow above 1000 m: 
0.00 (cm)

Jedinečná možnosť bežkovať priamo v Karloveskom ramene na zamrznutom ľade. Výška snehu min. 5 cm, je to však postačujúce, ľad je absolútne hladký. Stopa je už urobená od mostu pri zastávke MHD "Sihoť BVS" smerom na Devín, dľžka trasy od 3 km do 5 km. Prístup je za zastávkou MHD, treba zísť dole do ramena. Zatiaľ tam nikto peší nebol, od soboty to už bude horšie, možné pošliapanie stopy. Na zastávke stojí autobus 28 a 29 na znamenie, autom sa dá parkovať hneď vedľa zastávky MHD. Je dôležité mať ostré špice na paliciach kvôli ľadu. Netreba sa obávať prelomenia ľadu, je dostatočne hrubý. Zhruba tretina trasy je osvetlená pouličným osvetlením z devínskej cesty, je lepšie v prípade večerného bežkovania mať čelenku.

Obrázok k snehovej správe

Comments

Tato trasa je tak trochu unikatna v nasej zbierke tras, tak sme ju spracovali prednostne: Karloveske rameno

Dakujeme za tip ;-)

Aj ja dakujem za tip. V piatok to bola super bezkovacka po rovinke :-)

Po víkende je stopa v dobrom stave, dá sa stále bez problémov bežkovať. Cez týždeň doporučujem ak niekto nestíha cez deň, prísť aj večer, pouličné osvetlenie pri zastávke MHD je dostačujúce na prezutie, na lyžiarsku stopu treba mať čelenku, najmä ak chcete prejsť celú trasu až po most pri kameňolome.

Dnes po popoludňajšej metelici ešte dobré bežkovanie, pravdepodobne to bola posledná možnosť pobehať si po Karloveskom ramene túto sezónu. Otepluje sa, stúpa hladina Dunaja a začína presakovať voda, miestami je už roztopený ľad.