NB Stredisko - Aplikácia pre smartfóny

226

Pozor, dôležité!
 1. Ak chcete apku testovať, vložte do správy vo formulári slovo *test* (aj s hviezdičkami). Takéto správy nebudú zverejnené ale ich môžte nájsť v zozname svojich správ vo svojom konte
 2. Apka umožňuje pripájať fotky buď tak, že použijete kameru v apke (tlačidlo Pridať fotku), alebo kliknutím na tlačidlo Z albumu. Ak vám apka padá pri použití jedného, skúste použiť druhé tlačidlo.
  nbstrediskofotky.png

Aplikácia NB Stredisko bola vyvinutá pre správcov stredísk, aby im umožnila rýchle a pohodlné podávanie informácií o snehových podmienkach a upravenosti bežkárskych tratí v ich správe. Okrem základných informácií o hrúbke a type prirodzeného snehu umožňuje aj zasielanie fotografií a podávanie informácií o stave a termíne predpokladaných úprav konkrétnych tratí v stredisku.

Výhody používania aplikácie NB Stredisko

 • Vytvorenie typickej správy trvá menej ako minútu; fotografie a informácie o snehu a tratiach je možné pripraviť aj bez prístupu na internet a nič netreba písať,
 • Informácie zo správy sa takmer okamžite po odoslaní objavia na vlastnej stránke* strediska a/alebo na jeho stránke na Facebooku,
 • Správa je zaslaná aj na portál nabezky.sk, ktorý navštevuje denne okolo jeden a pol tisíc bežkárov (sezóna 2014/15),

Som správca strediska, ako mám začať?

 1. V prvom rade si overte, či existuje verzia pre váš smartfón alebo tablet. Aplikácia NB Stredisko vyžaduje Android verziu 4.0.3 alebo vyššiualebo iOS vyššiu ako 6 ak máte iPhone alebo iPad.
 2. Uistite sa, že máte vytvorený účet na portáli nabezky.sk a viete svoje prihlasovacie meno a heslo.
 3. Ak v portáli už existuje pre vaše stredisko strana (pozrite na stranu regiónu v ktorom sa vaše stredisko nachádza), tak pokračujte do ďalšieho kroku. Ak taká strana neexistuje, tak nás skontaktujte na nižšie uvedenú adresu.
 4. Ďalej overte, či ste v portáli známy ako správca pre vaše stredisko, v sekcii Správca strediska vo vašom používateľskom profile. Ak takú sekciu vôbec nevidíte, informujte nás cez email.
 5. Stiahnite aplikáciu NB Stredisko z obchodu Google Play alebo Apple app store.

   

  Spustite aplikáciu na svojom telefóne. Aplikácia má názov NB Stredisko.
  Pre prihlásenie použite rovnaké prihlasovacie meno a heslo aké používate na portáli nabezky.sk

 6. Po úspešnom prihlásení sa už znovu prihlasovať nebudete musieť - aplikácia si vaše meno a heslo zapamätá.
 7. Pre pridanie novej správy zo strediska vyplňte formulár a kliknite na zelené tlačitko Odoslať.


   

 8. Odoslaná správa sa o niekoľko sekúnd objaví v portáli nabezky.sk na jeho titulnej strane, ako aj na strane vášho strediska. Tam odoslané informácie môžete prípadne dodatočne upraviť. Link na stranu pre vaše stredisko nájdete aj na obrazovke v aplikácii, ktorá sa zobrazí po odoslaní správy. Ak má vaše stredisko vlastnú web stránku a máte do nej vložený kód podľa našich inštrukcií, tak sa vami-odoslaná informácia zobrazí aj návštevníkom vašej web stránky.

Tipy a odporúčania

 • Počas vypĺňania správy (napr. robenia fotografií) aplikácia nepotrebuje prístup na internet. - vami vyplnené hodnoty a fotografie si zapamätá aj keď z nej odídete. Takto môžete spraviť fotografie, prípadne vložiť poznámky v teréne kde nemáte signál a správu doplníte a odošlete cez WiFi alebo mobilnú sieť, keď sa dostanete do ich dosahu.
 • Informácie týkajúce sa vášho strediska -  a to nie len tie ktoré sa týkajú bežeckého lyžovania - môžete pridávať, alebo upravovať aj na jeho strane v portáli.

Ako vložiť do svojej stránky strediska blok s aktuálnymi informáciami

Kontaktuje nás a my vám zašleme html kód, ktorý si môžte vožiť do svojej webstránky. Výsledok vyzerá nasledovne (šírku a farby je možné do určitej miery meniť):

Kontakt

Ak potrebujete poradiť, alebo ste našli v aplikácii chybu, kontaktujte nás na posli@nabezky.sk

 

 

* V tomto texte rozlišujeme medzi "stranou" a "stránkou" strediska. Strana strediska je miesto na portáli nabezky.sk obsahujúce stručné informácie o stredisku a adresou ako https://nabezky.sk/lyziarske_stredisko_litava . Stránkou strediska nazývame kolekciu strán obsahujúcich kompletnú informáciu o stredisku, typicky dosiahnuteľných na adrese s vlastnou doménou ako napríklad http://www.litava.eu/.