Šachtička - Na Kráme

Date: 
17 Dec 2011
Country: 
Slovakia
Region: 

Snow Situation

Classic style: 
excellent
Type: 
packed powder
Snow at 250 m: 
0.00 (cm)
Snow at 500 m: 
5.00 (cm)
Snow at 750 m: 
30.00 (cm)
Snow above 1000 m: 
50.00 (cm)

Túru zo Šachtičiek k bývalému (?) salašu "Na Kráme" som dnes absolvoval s troma priateľmi. Z parkoviska na Šachtičkách sme sa vydali západnou "vetvou" bežkárskej trasy vedúcou cez Lúčky pod Jelenskou skalou (pozri mapu). Stopa na tomto úseku sme urobili až po Matiáša - miesto na mape kde sa zbiehajú tri fialové čiary. Tu sme stretli dvoch lyžiarov ktorí prišli z Donovál po stope ktorú urobil lyžiar idúci pred nimi. Od tohoto bodu sme už teda nemuseli prešliapávať až po starý salaš kde sme sa otočili a išli naspäť po Matiáša. Odtiaľ sme sa pustili hrebeňom po zelenej značke kde už bola stopa. Pri našom návrate začal padať sneh - v okolí Donovál miestami dosť husto. Na počudovanie sa sneh nelepil, dá sa povedať že bol ideálny, šupinové lyže na ňom dobre držali a mali aj slušný sklz. Ak sa teda chystáte v nasledujúcich dňoch na túto peknú trasu tak budete mať prešliapanú stopu a kopec snehu. Podľa predpovede počasia to vyzerá tak, že tento stav by mal vydržať aj v priebehu nasledujúceho týždňa. 

Obrázok k snehovej správe
Obrázok k snehovej správe
Obrázok k snehovej správe

Comments

KONEČNE SA DÁ BEŽKOVAŤ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vďaka Šaňo za skvelú správu a aj za prešliapanie stopy, zajtra ideme na to :-)
Majo

Zaujimave je ze nadmorska vyska spodnej hranice na juhu stredneho Slovenska nie je vsade na rovnakej urovni. Napriklad v pohori Javorie ktore dosahuje nadmorsku vysku okolo 1000 mnm nie je sneh vobec vidno na vrchu Lomne ktory ma cez 900 m.n.m., ale uz v Banskej Bystrici je sneh vidiet vo vyske 400 m.n.m. a lyzovat sa da uz vo vyske 550 m.n.m.

Zajtra ideme pozriet na trasu Sedlo Tlstý Javor - Záklľuky - som zvedavy kolko snehu najdeme tam. Je to vo vyske okolo 1000 m.n.m. a sudiac podla mnozstva snehu na Polane by tam snehu malo byt dost. Este mame miesto - dve v aute volne, ak ma niekto zo ZV alebo okolia zaujem... :-)