announcement-1-1534665047

Vo februári plánujem ísť s partiou lyžiarov do oblasti Wechsel-Semmering a chcel som sa opýtať či tam už niekto z návštevníkov portálu bol. Ak áno, kde ste boli ubytovaní? Bude nás asi 9-10 lyžiarov a zaujímali by ma vaše osobné skúsenosti.

Inak podľa stránky na www.bergfex.com tam údajne majú 100 km upravených bežeckých tratí vinúcich sa po hrebeňoch pohoria vo výškach okolo 1400 mnm. Ak by vyšlo počasie mal by to byť skvelý zážitok.

Ďakujem

Šaňo

Comments

Ahoj Šaňo. Osobne som tam ešte nebol, ale tiež tam plánujem ísť. Ja sledujem snehové podmienky a počasie cez http://www.loipeninfo.at/default.asp?tt=WELAND_R10. Neviem, či si tam už bol, ale od začiatku februára tam boli podmienky na bežkovanie nevhodné. Celá 100 km stopa je rozdelená na sedem častí a celkovo je 9 možností nástupu na stopu. Dnes napr. sú zjazdné len 3 časti stopy aj to len na vlastné riziko a upozorňujú, že nie je vhodné používať nové lyže. Z dôvodu nevhodných podmienok je to tam momentálne bez poplatkov. Cez túto webstránku sa vieš preklikať aj na ubytovacie možnosti, zoznam horských chát, je tam tiež mapa celej stopy atď.. Ak sa tam vyberieš, napíš prosím zážitky. Držím Ti palce! Majo

Ahoj Majo, Bohuzial sa nam nepodarilo zabezpecit ubytovanie kedze v tom case mali vraj Rakusania akesi sviatky a vsetky "zaujimave" penziony boli plne. Zda sa vsak ze sme urobili dobre, kedze - ako pises - neboli dobre podmienky na lyzovanie.

Ahoj, 

pôvodný príspevok je starší, ale možno moje informácie niekomu padnú vhod.

Boli sme 28.1.2012. Trate 100% upravené - v strede na FT + 2 stopy na okrajoch na klasiku. Počasie bolo fantastické, takže okrem zážitku z bežkovania sa nadšenci za takýchto podmienok môžu nadchýnať nádhernými výhľadmi. 

Okruh ma 7 nástupných miest, na ktorých si zakúpite vstupenku. Cena v sezóne 2011/2012 za jednorazový vstup je 5eur/osoba. K vstupenke si môžete vyžiadať aj informačnú brožúrku, ktorá obsahuje mapku s popisom jednotlivých úsekov okruhu. O každom úseku je doplnené detailné info - aký je dlhý, aký je náročný, profil. Brožúrka je dostupná v pdf formáte na http://www.loipeninfo.at/magazin/00/artikel/94159/doc/d/Folder%202011_12.... Rovnaké informácie - mapa a profily úsekov sú rozmiestnené aj priamo na trati, takže určite nezablúdite. 

Záver - ak je predpoveď počasia priaznivá - vrelo doporučujem :-). Stojí to za každý cent.