Bodovanie

Komunitný obsah a teda aj bodovanie je v sezóne 2018 - 2019 pozastavené. Podobná funkcia však bude zasa spustená akonáhle sa nám podarí ju do portálu naprogramovať.

 

Body reprezentujú odmenu za úsilie vynaložené na zlepšenie podmienok na bežkovanie na Slovensku. Množstvo bodov ktoré môže jednotlivec získať je dané dĺžkou investovaného času. Pre všetky typy vykonávaných činností je hodnota časovej jednotky vyjadrená v bodoch rovnaká - 120 bodov za hodinu, čiže 2 body za minútu.

Použitie bodov

Okrem toho, že počet získaných bodov je výrazom angažovanosti jednotlivca v práci pre bežkársku komunitu, body predstavujú istú hodntu a preto sa dajú použiť aj napríklad na prístup do komunitnej zóny.

Získavanie bodov

Body je možné získať vytváraním príspevkov do portálu, prácou v teréne a kúpou.

On-line práca

Len príspevky ktoré autor označí ako Komunitný obsah a súčasne nie sú zverejnené na iných bežkárskych weboch a sociálnych sieťach sú ohodnotené bodmi.

Typ príspevku body
Správa z terénu 20
Odkaz na článok (týkajúci sa nášho športu) na webe 5
Bežkárska trasa 30
Článok 20
Podujatie 10
Aktualizácia stavu trasy/trate 3

Kvalitu niektorých typov príspevkov ako napríklad stránka, správa z terénu, blog, atď, môžu registrovaní užívatelia (anonymne - nikto nevie kto ako príspevok hodnotil) hodnotiť hviezdičkami. Hodnotenému článku tak buď pribudnú, alebo ubudnú body podľa tohto kľúča:

počet hviezdičiek bodov
1 -2
2 -1
3 0
4 2
5 4

Vymazaním príspevku sa všetky body zaň zmazávajú - aj tie negatívne.

Off-line práca

Tento typ činnosti sa účtuje hodinovou sadzbou 120 bodov za hodinu. Na to, aby bolo možné takéto činnosti bodovať musí záujemca vyplniť v portáli formulár, kde zaznamená typ vykonanej práce a uvedie aj spôsob akým je možné overiť že práca bola vykonaná. Toto môžu byť mená ďalších zúčastnených ľudí, fotografie úseku trate pred a po úprave, alebo iný typ dôkazu. Príklady činností tohto druhu:

  • úprava tratí
  • značkovanie trás
  • osádzanie informačných tabúľ
  • práca v združení Slovensko v pohybe (účtovníctvo, programovanie, dizajn, organizovanie podujatí...)
  • ...

Finančné dary

Každý peňažný dar vyšší ako 20 eur odmeníme 200 bodmi, aby si mohol darca kúpiť prístup ku komunitnému obsahu na celú sezónu. Toto sa týka aj ľudí, ktorí nám zašlú 2% z dane v hodnote 20 eur alebo vyššej.

Comments

...tééédááá!!! :-))  ..cítim sa riadne podhodnotený!! ..to je diskriminácia a protežovanie vyvolených!!! :-))) 


moje motohodiny by sa tu ani nevošli chuapci!  :-)    ...avšak velmo zaujímavé čo ste vymysleli!  :-) ... enéém trolinka  subjektivity tam určite nalezie.   :-)  

Systém bodovania je nedokonalý, ale musíme nejako začať. Dúfam že bežkári ho začnú dobre kritizovať, aby sme ho doladili. Okrem toho nám štatistická teória hovorí, že čím viac ľudí sa zapojí, tým objektívnejšie by hodnotenie malo byť.

Čo sa tvojich bodov týka, tak myslím si že sa nemáš čoho obávať, pretože akonáhle sa ľudia dozvedia že môžu body získavať aj klikaním na hviezdičky, tak aj tvoja "hviezda" poletí nahor, pretože tvoje príspevky ja považujem za skutočné unikáty (v dobrom zmysle) a z rozhovorov s inými čitateľmi sa dozvedám to isté :-)

Ešte som zabudol dopísať, že ak užívateľ dosiahne istý počet bodov (špekulujem že by to malo byť 200) tak mu pošleme visačku. Presný mechanizmus ako ich distribuovať v tomto prípade nie je ešte ustanovený, ale ty si ju zaslúžiš a to nie len preto že nám posielaš správy, ale aj pre tvoju stopársku prácu v teréne. No a nutnou podmienkou je aj to, že užívateľ poskytne vo svojom profile adresu kam ich zasielať, čo je v tvojom prípade splnené.

hm fine ste to zacali, naozaj treba aj motivaciu

bodovat by ste mohli aj aktualne foto z trasy a mapovanie tras pomocou GPS, bo krehnu pri tom prsty :-) a fotka aj mapa urcite ludom pomozu predtym nez sa rozhodnu ist do terenu

Myslím že systém bodovania je skvelý nápad a dobrá motivácia pre všetkých čo sa bežeckému lyžovaniu venujú. Či už sú to bežkári alebo správcovia oblasti. Samozrejme časom sa môže tento systém zlepšovať podľa skúseností a spätnej väzby používateľov.

presne tak , normálny človek zložitosť systému nepochopí...ako mečiar s ficom komplikujú život  slov. občanovi, tak niekto vymyslel slalom naokolo, aj keď sa dá ísť rovno...správy z terénu, kde je koľko snehu , trasy a pod...dávam aby aj ostatní bežkári vedeli, že tam sa oplatí vybehnúť, či nie....netreba nič skrývať za žiadnu komunitu. v skratke: nasnežilo, môžeme vyraziť.