Hradisko Jur - Magistrála

Date: 
18 Feb 2019
Country: 
Slovakia
Region: 

Snow Situation

Classic style: 
good
Free style: 
unsuitable
Type: 
variable conditions
Age: 
old
Wetness: 
moist
Snow at 250 m: 
0.00 (cm)
Snow at 500 m: 
25.00 (cm)
Trip Length: 
3.69 km

Bežkovanie si už treba viac zaslúžiť - za 10min. nesenia lyží v rukách to ale stojí. Súvislá pokrývka od cca 400mnn, samozrejme na slnku sú miestami fľaky a potôčiky.

Comments

Máš pravdu oplatilo a ísť,práve som sa vrátil z hrebeňa.Snehu stále dosť a do 10:00 hod ešte premrznutý.Na slnku to je mäkšie a tvorí sa firn ale na prekvapenie sezona ešte asi pár dní potrvá.

Ja môžem ísť lyžovať až v stredu, a vtedy tam už sneh nebude. Takže treba ísť na smer Skalka!

To este uvidime, bol som po chorobe prijemne prekvapeny. A Skalka je ovela dalej ako Wechsel, samozrejme je pekne podporovat lokalnych ludi...

Pred mesiacom som bol vo Wechseli-Steyersberschwaig a je to top.Ak Skalka je pekná ale my to máme bližšie do AT

Dobry vecer, neviem kde je ten Wechsel, asi by  som tam netrafil. Ake su tam poplatky a vstupy na trate? To ma odradzuje. Pekny vecer.

Wechsel - Panoramaloipe mame (vdaka av2) v databaze:

https://nabezky.sk/sk/wechsel-panoramaloipe

Nie je ťažké tam trafiť.Z Viedne smerom na Semering po dialnici a pred semeringom ktorý je vpravo pokračovať po dialnici vlavo ešte cca 20 km a  potom treba zísť z dialnice vpravo smer Kirchberg am Wechsel.Nakoniec treba zbládnut na 7 km prevýšenie 700 metrov a ste na parkovisku Leopoldshaus. Tu si kupite vstupenku 9,-euro a ked si niečo potom kupite u nich v reštaurácií tak vám odrátaju 1 euro. Trate su upravované denne a naozaj stoja za vyskúšanie-krásne výhlady z hrebeňa.