Tabla obrázok - smer Kordícka zvážnica - Odporúčam vyhnúť sa tomuto úseku!

Date: 
9 Feb 2019
Country: 
Slovenská republika
Region: 

Snow Situation

Classic style: 
unsuitable
Free style: 
unsuitable
Type: 
icy
Age: 
old
Wetness: 
dry

POZOR! Tomuto úseku sa odporúčam vyhnúť. Bohužial asi v 1/3 od spodu je opäť spadnutá lavína, cca.10x3m. Kvôli tomu úsek neupravený, zladovatelý, s nerovnosťami a množstvom konárov a nečistôt.

Comments

Ahojte,! Dnes v nedeĺu sme / OZKH / sprejazdnili lavínku pod Kordíckou výhliadkou pre skúter na amatersky spôsob a hlávne pre bezpečnosť a prístup Horskej záchranej slúžby.... Bezpečnosť na prvom mieste!! ! Cesta z Kordíckej zvážnici na Tablu sme síce rozšírili, ale nemá to okrem nás /OZKH/ kto prefrézovať - upraviť, upravovať . Zatial nikto nenašiel spôsob ako sa to dá. Zrejme je táto cesta nezaujímavá.... Som sklamaný! Priorita úprav bežeckých tratí je niekde medzi Králikmy a Hostincom... Možno sa podarí získať súhlas na zverejnenie videa zásahu HZS Kremnica, a tá by otvorila oči tým, ktorí by v živote nechceli byť v koži dolámaného! Naozaj som smutný s tohto prístupu k novovznikutému východného okruhu.

Tak je! Veľká škoda že tento nový, OZ KH na jeseň parádne rožírený a upravený úsek je pri úpravách zatiaľ opomínaný. Ťažko mi je pochopiť prečo, keďže sa jedná o skvelú spojnicu hrebeňa s fantastickou Kordíckou zvážnicou a následne teda aj Tajovom,Králikmi, či opäť Skalkou. Veľká VĎAKA za vašu opätovnú námahu a sprejazdnenie úseku aspoň pre prístup skútra horských záchranárov. Keď som sa tadiaľ v sobotu pustil dole, nebolo mi dva krát všetko jedno a nechcem si ani predstaviť scenár že by som pri strate kontroly skončil kdesi medzi stromami x-metrov pod zvážnicou a záchranári by museli robiť x-kilometrovú zachádzku cez Tunel, či nebodaj Skalku!