sedlo Červená studňa - sedlo Pleso - Farárova hôrka - spojka - sedlo Červená studňa

Date: 
26 Feb 2012
Country: 
Slovakia
Region: 

Snow Situation

Classic style: 
limited
Type: 
hard pack
Snow at 250 m: 
0.00 (cm)
Snow at 500 m: 
0.00 (cm)
Snow at 750 m: 
30.00 (cm)
Snow above 1000 m: 
0.00 (cm)

V úseku od sedla Červená studňa po zjazdovku bola pohodlná vyšmýkaná stopa. Od zjazdovky bola už len stará, prakticky nepoužiteľná stopa. Našťastie bol tvrdý sneh, takže sa dalo celkom dobre ísť vedľa stopy. Od sedla Pleso  sme chceli ísť späť po opačnej (juhovýchodnej) strane hrebeňa, ale tam bol sneh na viacerých miestach roztopený a tam, kde bol, bol veľmi tvrdý, takže na Farárovej hôrke sme spojkou prešli na cestu, ktorou sme šli od sedla Červená studňa, a ďalej sme šli po svojich stopách.

Comments

Pietro, zda sa ze si isiel tam aj spat po Hornom Hodrusskom jarku. Asi si nevedel ze z Veterneho sedla sa da dostat na Cervenu studnu aj "vrchom" a je to zaujimava trasa, pretoze su z nej pekne vyhlady na Vtacnik.

Máš pravdu, nevedel som o nej. Škoda, bolo dnes pekné počasie na výhľady.

Inak - zdalo by sa mi praktické, keby si v mape trasu Horného hodrušského jarku rozdelil na dve časti, a síce po zjazdovku a od zjazdovky. Veľa bežkárov asi robí len časť Červená studňa - zjazdovka, a bolo to na tej stope aj vidieť - jedna časť veľmi príjemná na bežkovanie, druhá len tak-tak.